Urnor Gustafsberg

359062

GUSTAFSBERG, urnor, 1 par, omkring 1900, flintgods, kinesiserande dekor i blått, hänklar i form av lejonmaskaroner, höjd 39, längd 55 cm

En urna med lagningar och skador, en urna med smärre skador

Keramik/Porslin

Rum 11

Urnor Gustafsberg

Budhistorik (10 bud)
2306585
3 400
2309679
3 200
2306585
2309677
2 800
2306585
2 600

Slutpris SEK:
3 400
342 EUR, 389 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.