Småskrifter ca 40 st 1700-1800-tal

359057

SMÅSKRIFTER MM. ca 40 st. 1700-1800-tal. Politiska småskrifter mm. Bl.a. av Carl Tersmeden, A. Ehrensvärd, P. von Stierneman m.fl.
Några tagna ur band, några oskurna, några inbundna. Flera från J. A. Almquists boksamling och med dennes stämpel.

Varierande skick, vissa skador och fläckar.

Böcker/Kartor, Historia

Monter 5

Budhistorik (4 bud)

2318321
450
2314146
2303479
2301845

Slutpris SEK:
450
45 EUR, 51 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.