Skål med fundament flussglas

359036

SKÅL MED FUNDAMENT, flussglas, 1800-talets andra hälft, dekor av ränder i guld samt 4 ovaler med glaspärlor och miniatyrporträtt av damer, total höjd ca 38,5 cm

Smärre slitage

Glas, Vaser, skålar, fat

Monter 28

Skål med fundament flussglas

Budhistorik

2016-02-06 kl 15:28
Slutpris SEK:
0
0 EUR, 0 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.