Kungörelser, småskrifter mm ca 30 st

359032

KUNGÖRELSER FÖRORDNINGAR SMÅSKRIFTER. ca 30 st. 1700-1800-tal. Bl.a. politiska småskrifter, teologi, kungörelser inom historia, vänskapstractat, Tessins tal i riksdagen 1739.
Några tagna ur band, några oskurna, några inbundna.

Varierande skick, vissa skador och fläckar.

Böcker/Kartor, Historia

Monter 6

Budhistorik (5 bud)
2319814
2319817
2319814
2304879
2303488

Slutpris SEK:
121 EUR, 137 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.