Kungörelser mm ca 50 st 1600-1800-tal

359030

KUNGÖRELSER REGLEMENTE MM. ca 50 st. 1600-1800-tal inom historia, numismatik, politik, medicin etc. Bl.a. Regeringsformen 1772, Resolution om reduktionen, 1688, Reglemente segel-strykande i sundet, 1730, Bilaga om cholera, 1831. M.fl. tacksägelser, tal, kungörelser, resolutioner. På svenska och tyska.
Några tagna ur band, några oskurna, några inbundna.

Varierande skick, vissa skador och fläckar.

Böcker/Kartor, Historia

Monter 6

Budhistorik (6 bud)
2318469
1 600
2316954
2316952
2303485
550
2303484

Slutpris SEK:
1 600
161 EUR, 183 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.