Roland Hugon Superbagneres Luchon, Sportauktion

358997

SUPERBAGNERES LUCHON - ROLAND HUGON, "Pyrennes: Superbagneres Luchon", konstnär Roland Hugon, Superbagneres Luchon, Pyrennes, France litografisk affisch, tryckt 1939 av Paul Martial, Paris för Societe Nationale de Chemins des Fer Francaise (SNCF 1939: Poster No.95), ca 100,5x61,5 cm

Lithograph in colours printed in 1939 by Paul Martial, Paris for Societe Nationale de Chemins des Fer Francaise (SNCF 1939: Poster No.95), skador, revor

Konst, Grafik, Temaauktion, Sport och fritid

Budhistorik (8 bud)
2358791
2358789
2358786
1 700
2351320
2349031
600

Slutpris SEK:
302 EUR, 343 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.