Bord med mässingsbrickor

358981

BORD, 1900-talets andra hälft, Kina, lösa brickor i mässing, dekor med vindruvsklasar, graverad dekor med figurkompositioner, fällbart skulpterat trästativ, höjd 60, diameter 50 cm

En dekordel med avslag, bruksslitage

Möbler, Övriga möbler

Rum 8

Bord med mässingsbrickor

Budhistorik (8 bud)
2307974
2307973
750
2307972
700
2307971
500
2307679
450

Slutpris SEK:
81 EUR, 92 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.