Nattskrin 1700-tal eller äldre

358934

NATTSKRIN, 1700-tal eller äldre, träskuren dekor, delvis bemålat, invändigt med uppklistrat dokument med namn samt år Ellin 1646, uppklistrade grafiska blad, höjd 17, 48 x 45 cm
PROVENIENS: Elin Hård af Segerstad

Senare nyckel medföljer

Diverse, Inredning och husgeråd, Allmoge

Rum 8

Budhistorik (10 bud)
2306567
7 800
2307327
7 600
2306567
7 400
2307322
7 200
2306567
6 000

Slutpris SEK:
7 800
785 EUR, 892 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.