Stol 1700-tal

358927

STOL, 1700-tal, furu, bemålad, del av karm i masurbjörk, sitthöjd ca 42 cm

PROVENIENS: Nore Edlund, Lidingö

Rygg med äldre lagning, ett ben löst

Möbler, Allmoge

Stol 1700-tal

Budhistorik (12 bud)
2306431
2 600
2305548
2 400
2302010
2305547
2302010
1 900

Slutpris SEK:
2 600
262 EUR, 297 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.