Dosa 17/1800-tal

358926

DOSA, mässing, märkt anno 1797, locket med dekor av stadsmotiv, längd ca 15 cm

PROVENIENS: Nore Edlund, Lidingö

Smärre bristning

Diverse, Samlarobjekt, Metall, Allmoge

Monter 26

Dosa 17/1800-tal

Budhistorik (5 bud)
2307364
550
2301983
500
2307361
500
2301983
2293507

Slutpris SEK:
550
55 EUR, 63 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.