Ikon Ryssland 1800-tal

358911

IKON, Ryssland, 1800-tal, de fyra målade fälten föreställer Kristus uppståndelse, Kristus Pantokrator, Madonna med Jesusbarnet, Sankt Nikolaus, monterad i ram och glas, ikonens mått 22x17,5 cm

Skador, smärre färgbortfall

Konst, Äldre måleri, Diverse

Monter 28

Ikon Ryssland 1800-tal

Budhistorik (25 bud)
2310460
2310441
3 800
2310458
3 800
2310441
3 600
2310438
3 400

Slutpris SEK:
403 EUR, 458 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.