Värmetallrik, tallrik Kina 1700-tal

358885

VÄRMETALLRIK, TALLRIK, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor i underglasyrblått samt famille rose, diameter ca 23 cm

Smärre nagg, värmetallriken med bottenspricka

Orientaliskt, Porslin

Monter 12

Budhistorik (7 bud)
2323812
550
2321932
500
2306762
450
2321931
450
2306762

Slutpris SEK:
550
55 EUR, 63 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.