Handskrivna kokböcker och färgbok sent 1800-tal

358856

KOKBÖCKER, FÄRGBOK, HANDSKRIVNA. 4 kok - eller hushållsböcker, handskrivna, bl.a. Färg-bok för O. N. Ekström, daterad Wisby 1890, i slutet 32 inklistrade garnprover, 1 daterad 1826 (på pärmen), "tillhörer fru friherrinan Sophie Fleming"
Beskrifningar öfwer åtskilliga maträtter, 1873,
3 i enkla hfrbd, samtida, 1 rött samtida skinnband. 4 vol.

Nötta band, något fläckade sidor

Böcker/Kartor, Handskrifter

Rum 17

Budhistorik (6 bud)
2307810
1 600
2307811
2307810
1 300
2290697
2290697

Slutpris SEK:
1 600
161 EUR, 183 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.