Carl Johansson olja

358845

CARL JOHANSSON (1863-1944): Nordingråkust (solglitter), signerad och daterad Carl Johansson 1914, olja på träpannå, 20x50 cm
PROVENIENS: Lilla Bukowskis, auktion s49 november, auktionsnummer 458

Konst, Äldre måleri

Fack 35

Carl Johansson olja

Budhistorik (20 bud)
2311476
2311481
2311476
2 800
2311470
2 600
2311473
2 400

Slutpris SEK:
302 EUR, 343 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.