Georges Spiro olja

358833

GEORGES SPIRO (Frankrike/Polen, 1909-1984), Surrealistiskt landskap, signerad Spiro, olja på duk, 55x46 cm
PROVENIENS: Bukowskis Moderna, hösten 2001, auktionsnummer 270

Rum 14

Georges Spiro olja

Budhistorik (26 bud)
2312697
16 000
2312688
15 500
2312677
15 000
2312678
14 500
2312677
14 000

Slutpris SEK:
16 000
1 611 EUR, 1 830 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.