Bordsur barometrar

358814

BORDSUR, BAROMETER, HYGROMETER, 1900-tal, mässingsfodral, Vallonmässing, höjd ca 9 cm, HYGROMETER/BAROMETER, 1900-talets andra hälft, plast/vitmetall, Tyskland, vägghängd, höjd ca 25 cm

Bruksslitage, ej funktionstestade

Klockor/Ur, Nautica/Technica

Monter 27

Bordsur barometrar

Budhistorik (6 bud)
2305925
550
2298382
500
2305924
450
2298382
2295347

Slutpris SEK:
550
55 EUR, 63 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.