Hendrick Goudt etsning

358797

HENDRICK GOUDT (Holland, 1580-1648), Ceres seeking her Daughter, 1610, efter Adam Elsheimer, signerad i plåten, etsning, 32x24,7 cm, oramad
Litteratur: Bartsch, Hollstein 5

Rum 9

Hendrick Goudt etsning

Budhistorik (14 bud)
2306216
4 400
2306019
4 200
2306019
3 800
2303364
3 600
2306018
3 400

Slutpris SEK:
4 400
443 EUR, 503 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.