Arvid Källström Tema

358766

ARVID KÄLLSTRÖM (1893-1967): Zigenerskan, granit,
signerad och daterad A. Källström 1930, höjd 42 cm

Proveniens: Konstnärens familj

Visas på Geijersgatan 14 i Göteborg

Grafik&Skulptur

Konst, Skulpturer

Arvid Källström Tema

Budhistorik (22 bud)
2313956
7 200
2313964
7 000
2313956
6 400
2313961
6 200
2313956
5 600

Slutpris SEK:
7 200
725 EUR, 824 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.