Dosa 1700-tal

358760

DOSA, 1700-tal, oval form, lack- och sköldpaddsarbete, locket med infällt miniatyrporträtt i gouache föreställande Maria Juliana Ferber (?-1817), inläggningar i förgylld koppar, längd ca 7,5 cm

Skador, lagningar

Diverse

Monter 26

Dosa 1700-tal

Budhistorik (10 bud)
2299605
2 400
2299603
2299602
2297487
1 900
2297484
1 700

Slutpris SEK:
2 400
242 EUR, 275 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.