Skedar silver

358743

MATSKEDAR, 6 st., silver, engelsk snäckmodell, Gustaf Möllenborg, Stockholm 1844-45, stämplat monogram under adlig krona + 4 st udda matskedar 1801-1862

Lagningar och bruksslitage

Silver

Monter 3

Skedar silver

Budhistorik (10 bud)
2316391
2315950
2313353
2313353
700
2313098
650

Slutpris SEK:
121 EUR, 137 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.