Matskedar silver

358741

MATSKEDAR, 12 st., silver, engelsk snäckmodell, Gustaf Folcker, Stockholm 1836, stämplad vapensköld under adlig krona (adliga ätten Jennings).

Bruksslitage

Silver

Monter 4

Matskedar silver

Budhistorik (4 bud)

2315093
1 700
2313356
1 600
2313355
2300871
1 400

Slutpris SEK:
1 700
171 EUR, 194 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.