Marino Marini samt Jean Cocteau

358704

MARINO MARINI (1901-1980), efter: "Cheval et acrobate", signerad och daterad Marino 1955 i trycket, litografiskt tryck, ca 56x40 cm inom passepartout
JEAN COCTEAU (1889-1963): "Sous le manteau de feu IV", signerad Jean och daterad -54 daterad i trycket, ca 38x29 cm
Original lithograph in colors, signed and dated in the stone,
extracted from the book "Sous le manteau de feu". Joseph Forêt Ed.,
Paris.217 unnumbered copies + 10 copies H.C.

Ändringar/tillägg
Komposition

Fack 46

Budhistorik (22 bud)
2307791
2 400
2307785
2307777
2307783
1 900
2307777
1 800

Slutpris SEK:
2 400
242 EUR, 275 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.