Skänkkannor

358684

KANNOR, 2 st, tenn, 17/1800-tal, bär dateringen 1789, höjd ca 20-33 cm

Slitage, skador

Diverse, Inredning och husgeråd, Metall, Allmoge

Monter 21

Skänkkannor

Budhistorik (14 bud)
2305334
2305080
2305327
2305080
750
2304143
700

Slutpris SEK:
111 EUR, 126 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.