Tennfat 4 st

358682

FAT, 4 st, tenn, en bär datering 1669?, Visby 1775, diameter ca 23-37 cm

Slitage, skador, lagningar

Diverse, Inredning och husgeråd, Metall, Allmoge

Monter 20

Tennfat 4 st

Budhistorik (14 bud)
2304317
2289095
1 400
2288878
1 300
2289093
2288878
950

Slutpris SEK:
151 EUR, 172 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.