Kaffeservis Kina

358664

KAFFESERVIS, 11 fat och 10 koppar, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), snarlika dekorer i underglasyrblått och guld, koppens höjd ca 6 cm

nagg, sprickor, bruksslitage

Orientaliskt, Porslin

Monter 22

Kaffeservis Kina

Budhistorik (35 bud)
2315180
2315175
3 800
2315179
3 800
2315175
3 600
2315165
3 400

Slutpris SEK:
403 EUR, 458 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.