Jardinjärer Pirkenhammer

358646

PIRKENHAMMER, jardinjärer, 2 st., varav en med fat, Tyskland, 1900-talets första hälft, porslin, grön- och blåglaserade, delvis bemålad gulddekor och polykroma mansfigurer, fatet med inpressad stämpel F&M, längd ca 30-36 cm

Gulddekor med slitage

Keramik/Porslin

Rum 7

Jardinjärer Pirkenhammer

Budhistorik (1 bud)

2302865
2016-02-03 15:11:36

2016-02-04 kl 10:44
Slutpris SEK:
30 EUR, 34 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.