Bestick engelsk snäck

358612

BESTICK, 20 dlr, silver, 1800-tal, bl.a. Gävle, modell engelsk snäck, olika mästare, bestående av: 6 matskedar, 2 bordskedar, 3 bordsgafflar, 9 kaffeskedar, vikt ca 800 g

Slitage, skador

Silver

Monter 22

Bestick engelsk snäck

Budhistorik (1 bud)

2287993
2016-01-28 00:39:12

2016-02-04 kl 21:20
Slutpris SEK:
201 EUR, 229 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.