Davenport

358610

DAVENPORT, 11 koppar med fat, porslin, "Pictorial porcelain", England, märkt Davenport, dekor av parklandskap, URNA med lock, porslin, Kina, omkring 1800, kartusch med monogram G

Kaffekoppar med skador, urna med lock med omfattande lagningar

Keramik/Porslin

Davenport

Budhistorik (9 bud)
2305437
600
2305443
600
2305437
550
2305421
500
2298705
450

Slutpris SEK:
600
60 EUR, 69 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.