Reseur Bolviller Paris

358565

RESEUR, med alarm och repetition, märkt Bolviller, Paris, omkring 1800-talets mitt, verk av mässing, vitemaljerad urtavla, fodral av förgylld brons med fasettslipade glas, höjd 14,5 cm, i marockängklätt transportfodral av läder med borttagbar lucka, nyckel medföljer

Smärre ytslitage, dörrknopp saknas

Klockor/Ur

Monter 29

Reseur Bolviller Paris

Budhistorik (38 bud)
2341865
8 600
2335518
8 400
2335518
8 200
2334298
8 000
2335037
7 800

Slutpris SEK:
8 600
866 EUR, 984 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.