Väggbonad 1970-tal

358545

VÄGGBONAD, 1900-talets andra hälft, skördearbete, etikettmärkt Original brasilian tapestry design by Eila, handmade in Brazil, höjd 82 x 210 cm
Proviens: del av väggvävnad från världsutställningen i Osaka Japan 1970

Uppspänd på träribbor

Mattor/Textilier

Rum 10

Väggbonad 1970-tal

Budhistorik

2016-02-04 kl 18:44
Slutpris SEK:
0
0 EUR, 0 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.