Skrivställ Norrström

358537

CARL HJALMAR NORRSTRÖM, skrivställ med bläckhorn, jugend, brons, dekor av sovande kvinnofigur, signerad och daterad C Hj NORRSTRÖM 1907, höjd ca 10, längd 29,5 cm

Lock saknas, skadad glasinsats

Diverse

Monter 22

Skrivställ Norrström

Budhistorik (7 bud)
2304961
2304822
700
2304821
650
2304820
600
2301276
550

Slutpris SEK:
101 EUR, 114 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.