Underwood amerikansk skrivmaskin

358510

SKRIVMASKIN, manuell, "Underwood no 5", 1900-talets första kvartal, svartlackerad metall. Längd ca 27,5-40 cm, bredd 30,5 cm, höjd ca 25 cm.

Bruksslitage, färgbortfall

Diverse, Nautica/Technica

Rum 21

Budhistorik (18 bud)
2305355
2305354
1 400
2305324
1 300
2305329
2305324

Slutpris SEK:
151 EUR, 172 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.