Ask med lock Gustafsberg

358506

GUSTAFSBERG, ask med lock, 1900-talets början, flintgods, i form av blomma med gräshoppa, inpressad märkning undertill GUSTAFSB 1915, höjd ca 11, diameter ca 23 cm

Gräshoppan med lagningar o skada

Keramik/Porslin

Monter 20

Ask med lock Gustafsberg

Budhistorik (11 bud)
2304582
1 300
2304324
2304068
2301843
2301843
850

Slutpris SEK:
1 300
131 EUR, 149 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.