Sigill 1800-talets första del

358414

SIGILL, 18 k guld, infattad kalcedon, överdel i form av en fleur-de-lis, empire, Sverige 1800-talets första del, otydliga års- och mästarstämplar, höjd inkl. ögla 4,5 cm, vikt ca 18,5 g; ringfäste senare och stämplad 1901

Smärre skador

Guld/Smycken

Sigill 1800-talets första del

Budhistorik (10 bud)
2304480
2297205
2 600
2296646
2 400
2296302
2295398

Slutpris SEK:
302 EUR, 343 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.