Ellis Wallin oljemålning

358386

ELLIS WALLIN (1888-1972), "Nature morte", signerad och daterad Ellis Wallin 28, olja på duk, 100 x 82 cm
a tergo etikettmärkt Nature morte 79 rue de Dunkerque Paris

Krackelyr

Rum 22

Ellis Wallin oljemålning

Budhistorik (3 bud)

2303131
2289975
2286134

Slutpris SEK:
151 EUR, 172 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.