Böcker 1700-1900-tal

358356

BÖCKER, blandat, 1700-1900-tal. Bl.a. Bellman, Fredmans handskrifter, 1813, Duclos 1784, Saint-Pierre, Etudes de la Nature, 1797, Gosselman, Napoleons graf och Longwood, 1830, Scarron, Le roman comique I-III, Sweriges rikes sjö-articlar, 1755, Placat angående justitiae sakerna, 1665, Figur-bibel 1739, Kluge, Versuch.. .animalischen magnetismus... 1818, Tate, The principles of mechanical philosphum, 1853, Thomson, The Season, 1802 (with 6 plates), Flowers kollektion (om magnetism, hypnotism etc).
Flertalet i samtida band.

Defekter och skador

Böcker/Kartor, Konst- och kulturhistoria

Rum 7

Böcker 1700-1900-tal
Budhistorik (19 bud)
2287370
1 600
2290896
2287370
2287930
2287370
950

Slutpris SEK:
1 600
161 EUR, 183 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.