Askar med lock porslin i underglasyrblått

358346

ASKAR med lock, VASER, YTTERFODER / KAKTUSKRUKA, porslin, Kina, 18/1900-tal, dekor i underglasyrblått, höjd 6-17 cm

Enstaka smärre nagg kan förekomma

Orientaliskt, Porslin

Monter 19

Budhistorik (30 bud)
2302588
2 600
2296920
2 400
2296729
2296914
2296729
1 900

Slutpris SEK:
2 600
262 EUR, 297 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.