Fohundar Kina

358327

FOHUNDAR, 2 st, snarlika, Kina, 1900-talets andra hälft, glaserat lergods, höjd 68, längd ca 45 x 26 cm

Enstaka nagg glasyrdefekter

Orientaliskt, Konsthantverk

Rum 8

Fohundar Kina

Budhistorik (13 bud)
2302675
1 800
2302666
1 700
2302672
1 700
2302666
1 600
2294937

Slutpris SEK:
1 800
181 EUR, 206 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.