Filbunkar sköljskålar

358326

FILBUNKAR, 5 st, 1800-tal, med blå kant, höjd ca 5, diameter 15, SKÖLJSKÅLAR, 6 st, sannolikt Reijmyre, höjd ca 6,5, diameter 12,5 cm

En filbunke med nagg, en sköljskål med nagg, ngn ej noterad obetydlig skada kan förekomma

Glas, Vaser, skålar, fat, Allmoge

Filbunkar sköljskålar

Budhistorik (11 bud)
2301192
2301728
750
2301192
700
2295866
650
2295178
600

Slutpris SEK:
81 EUR, 92 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.