Väggtelefon

358317

VÄGGTELEFON, 1900-talets början, Stockholms Telefon, tratten märkt Telegrafverkets Verkstad Nynäshamn, höjd ca 37 cm

Skadad tratt, slitage

Diverse, Nautica/Technica

Rum 7

Väggtelefon

Budhistorik (14 bud)
2303960
900
2303847
850
2303145
2303844
750
2303145
700

Slutpris SEK:
900
91 EUR, 103 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.