Spegel i rokoko

358311

SPEGEL, rokoko, 1700-tal, förgylld och polerat guld och slagmetall, dekor med ansiktsmaskaron och acantusblad, silverfolierat fasetterat glas, ca 143x57 cm

Ej ursprungligt glas, mindre dekorskador

Speglar, Diverse, Inredning och husgeråd

Rum 3

Spegel i rokoko

Budhistorik (25 bud)
2303248
9 200
2303033
9 000
2302209
8 800
2302049
8 600
2302015
8 400

Slutpris SEK:
9 200
926 EUR, 1 052 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.