Johannes Martin Grimelund oljemålning

358308

JOHANNES MARTIN GRIMELUND (Norge, 1842-1917), fjällandskap med figur i solnedgång, signerad och daterad Grimelund 1908, olja på duk, 47 x 66 cm

Krackelyrer

Konst, Äldre måleri

Tavelvagn 30

Budhistorik (15 bud)
2302379
1 300
2302378
2302376
2302138
2302138
900

Slutpris SEK:
1 300
131 EUR, 149 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.