Biblioteksur

358300

BIBLIOTEKSUR, 1900-talets andra hälft, fodral delvis fanérat i rot, knoppar, handtag och fötter i mässing, urtavla med romerska siffror, total höjd ca 38, 23,5x13 cm

Smärre ytskador, nyckel saknas

Klockor/Ur

Rum 17

Biblioteksur

Budhistorik (21 bud)
2303520
1 600
2303223
2303223
1 400
2301996
1 300
2303221

Slutpris SEK:
1 600
161 EUR, 183 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.