Axel Einar Hjorth

358280

AXEL EINAR HJORTH, skrivbord, "Birka", Nordiska Kompaniet 1930-tal, alm, fronten med fyra lådor, baksidan med bokhylla, höjd 76, längd 160 cm

Slitage, mindre fanérbortfall

Ändringar/tillägg
Nyckel finns att avhämta vid Utlämningen

Möbler, Design

Rum 12

Axel Einar Hjorth

Budhistorik (55 bud)
2303497
37 000
2303475
36 000
2303483
36 000
2303475
33 000
2303468
32 000

Slutpris SEK:
37 000
3 726 EUR, 4 233 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 888 kr.