Väggur

358261

VÄGGUR, 1800-talets slut, nyrenässans, fodral i valnöt, dekor av bl.a. putti, urveket märkt Fabrik Karkes schablonenuhr, höjd ca 110 cm, nyckel finns

Slitage

Ändringar/tillägg
Nyckel finns att avhämta vid Utlämningen

Klockor/Ur

Rum 17

Väggur

Budhistorik (6 bud)
2299254
2295535
3 800
2291124
1 600
2287103
2286237
1 400

Slutpris SEK:
403 EUR, 458 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.