Gräddkannor silver Finland 1800-tal

358240

GRÄDDKANNOR, 2 st., silver, Finland 1872 resp. 1860, den större med spår av invändig förgyllning, ca 11-11,5 cm, vikt resp. 85 resp. 275 g

Bucklor, den mindre med liten lagning vid hänkelns övre del

Silver

Monter 23

Budhistorik (7 bud)
2304516
2301887
2299841
2296093
750
2296090
700

Slutpris SEK:
111 EUR, 126 USD
Utropspris SEK:
3 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.