Grand tour souvenir korkarbete

358208

GRAND TOUR SOUVENIR, 1800-talets andra hälft, korkarbetem etikettmärkt "ARIGENTO - Tempio dei Dioscuri", monterad på svärtad träplatta, höjd ca 28, 22x22 cm

Smärre skador, ngt sneda listdelar

Diverse

Monter 18

Budhistorik (59 bud)
2302255
11 000
2302278
10 500
2302255
10 000
2302274
9 800
2302255
9 600

Slutpris SEK:
11 000
1 108 EUR, 1 258 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.