Georges Rouault färgakvatintetsning

358200

GEORGES ROUAULT (1871-1958): "Dame a la huppe", monogramsignerad och daterad i plåten 1938, färgakvatintetsning, 31x21,5 cm

Visas på Geijersgatan 14 i Göteborg

Geijersgatan 14, Göteborg

Budhistorik (4 bud)

2325177
6 000
2320139
5 200
2317880
4 800
2316227

Slutpris SEK:
6 000
604 EUR, 686 USD
Utropspris SEK:
13 000

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 287 kr.