Spencer om vidunder 1709

358198

OM VIDUNDER. SPENCER, J. Sinnrike betänkiande om allehanda widunder och betydande tekn, hwaruti theras förebådelses fåfängia bewises och förkastas, och theras egentelige art och egenskap utmärkes... Utg. M. G. Block. (O. Enæo) 1709.
Liten 4:o. (24), (1)-74, (2, sista blank) s. Graverad plansch, titelblad i rött och svart. Plansch med lagning av hörn.
Senare pergamentband. Text med lagningar av hörn mm, speciellt i slutet, ingen förlust av text, fuktfläckar här och var. Exlibris John Pape, Helsingborg samt handskriven dito daterad 1938.

Se text

Böcker/Kartor, Naturvetenskap

Monter 29

Spencer om vidunder 1709

Budhistorik (18 bud)
2311467
2311427
1 400
2309840
1 300
2309840
2296071

Slutpris SEK:
151 EUR, 172 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.