Duk servietter i damast 1800-tal

358043

DUK, damast, märkt 1863, SERVIETTER, 4 st, Nordstjernan, SERVIETTER, 2 st, märkta B36, SERVIETTER, 2 st, märkta OL, SERVIETTER, udda varav en märkt CS (Catharina Stenbock)
1800-tal, delvis sengustavianska

PROVENIENS: Forsby Herrgård, Västra Eds socken, Kalmar län
Fröken Karin Bergenstråhle

Ej genomgångna, fläckar och missfärgningar kan förekomma

Ändringar/tillägg
Duk 333 x 180 cm

Diverse, Inredning och husgeråd, Mattor/Textilier

Budhistorik (14 bud)
2302112
2302067
3 800
2300993
3 600
2302066
3 400
2300993
2 800

Slutpris SEK:
403 EUR, 458 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.